Hmmm.cz  » Filmy, knihy, hry   (filmy, knihy, hry)

Filmy, knihy, hry - Hmmm.cz - AcademiaNalezeno 70 produktů
> <
Filmy, knihy, hry - Solaris

Solaris

1
2
3
4
5
  (0,0)

Slavné dílo Andreje Tarkovského dodnes neztratilo nic na své působivosti, která mu mimo jiné vynesla Zvláštní cenu kritiky na festivalu v Cannes. Film inspirovaný stejnojmenným románem Stanislawa Lema se odehrává v blíže neurčené budoucnosti a líčí příběh kosmonautů, kroužících na vesmírné stanici kolem záhadné planety Solaris. Ta představuje dosud neznámou formu vědomí – je totiž schopna zhmotňovat lidská přání, představy i vzpomínky. Kosmonauty tyto přeludy natolik stresují, že se ocitají na p Nalezené v sekci Filmy.

Skladem
Od
29 Kč
Hlídat cenu
SROVNÁNÍ CEN
Filmy, knihy, hry - Polní pošta ze Stalingradu

Polní pošta ze Stalingradu

1
2
3
4
5
  (0,0)

Kniha představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950-2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu. Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem "dějin zdola", který ukazuje, že k navázání dlouhodobé spolupráce mezi Francií a Německem přispěly nejen politické, hospodářské a kulturní elity, ale i zapojení několika milionů řadových občanů - zde konkrétně sledované na příkladu partnerství měst či menších obcí. Tato part Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
270 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Wásitské vyznání

Wásitské vyznání

1
2
3
4
5
  (0,0)

Ibn Tajmíja se řadí mezi nejvlivnější myslitele moderního a současného islámu, ačkoli nás od doby jeho smrti dělí bezmála sedm set let. Jedná se o autora strohé, přísné a tradicionalistické interpretace islámu, brojící proti všemu novotářství a kacířství. Rozsáhlé a složité dílo tohoto kontroverzního teologa a právníka bylo a je různě vykládáno a chápáno. Wásitské vyznání patří k mimořádně vlivným a v současné době velmi rozšířeným ideologickým textům tzv. salafitského islámu. Český překlad je d Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
154 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum

 

Vyhledávač zboží - registrace eshopu

 

Nacházíte se v kategorii Filmy, knihy, hry pro srovnání cen produktů. Vyhledávací frázy této sekce jsou

filmy, knihy, hry

Zobrazujeme zboží z dalších podsekcí / kategorií a to

knihy,

filmy.

 

Můžete vybírat z těchto a ještě mnohem víc výrobců:

ikar,

fragment,

egmont,

grada,

svojtka,

albatros,

slovart.

Hledáte nejlevnější Filmy, knihy, hry? U nás si vyberete. Nalezeno 70 produktů.

 

Filmy, knihy, hry - Kain podle Hrabala

Kain podle Hrabala

1
2
3
4
5
  (0,0)

Pro čtenáře, který se nespokojí náhodným setkáním s některým z Hrabalových textů, tedy vlastně pro každého náročnějšího ctitele tvorby Bohumila Hrabala (1914-1997), má Baluchova kniha Kain podle Hrabala nepřehlédnutelný význam. Otvírá mu totiž přístup k palimpsestovému charakteru, tj. k vnější i vnitřní intertextualitě Hrabalova díla. V perspektivě, kterou nám Baluchova kniha nabízí, můžeme pozorovat všechny důležité texty Bohumila Hrabala, od Kaina přes Taneční hodiny pro starší a pokročilé až Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
202 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Francouzi a Němci na cestě ke sblížení

Francouzi a Němci na cestě ke sblížení

1
2
3
4
5
  (0,0)

Kniha Francouzi a Němci na cestě ke sblížení představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950–2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu. Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem „dějin zdola", který ukazuje, že k navázání dlouhodobé spolupráce mezi Francií a Německem přispěly nejen politické, hospodářské a kulturní elity, ale i zapojení několika milionů řadových občanů – zde konkrétně sledované na příkladu part Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
375 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Hledání národní literatury

Hledání národní literatury

1
2
3
4
5
  (0,0)

Výbor Hledání národní literatury představuje literárněvědné dílo jejímž autorem je Mojmír Otruba. Otruba je znám především jako vynikající znalec české literatury 19. a 20. století, který své vědomosti zúročil v množství doslovů a studií, přesahujících do oblasti filologie obecně a teorie literatury, a jako editor literatury převážně 19. století, případně jako přední literární lexikograf. Toto rozsahem i uchopením bohaté dílo, roztroušené po často obtížně dostupných časopisech, sbornících či vyd Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
443 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Archa paměti

Archa paměti

1
2
3
4
5
  (0,0)

Publikace věnovaná více než stoleté historii mimořádné muzejní instituce zároveň v mnohém odráží dramatické osudy českých a moravských Židů v minulém století. Kniha se opírá o obsáhlý výzkum v domácích i zahraničních archivech. Přináší množství objevných informací a mnohé události v historii muzea staví do nového světla. Mimo jiné vůbec poprvé nabízí ucelený náhled na válečné dění v této instituci, o němž kolují mnohé legendy a hypotézy. Podle zjištění autorky je však zjevné, že nejznámější z ni Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
579 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Die Vegetation und Flora der Flusshäfen Mitteleuropas

Die Vegetation und Flora der Flusshäfen Mitteleuropas

1
2
3
4
5
  (0,0)

Připravovaná publikace se opírá o autorovy výzkumy flóry a vegetace 62 říčních přístavů na území pěti států střední Evropy v povodí Labe s Vltavou a Dunaje z let 1968–2008. Podrobně je analyzována květena (téměř 1000 druhů rostlin) se zvláštním zřetelem na synantropní vegetaci (popsáno více než 90 rostlinných společenstev). Kniha je určena pracovníkům, pedagogům a studentům botaniky, geobotaniky, zemědělství, geografie, ochrany životního prostředí a odborníkům v oboru vodních staveb. Jedná se o Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
435 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Diplomacie Československa Díl I.

Diplomacie Československa Díl I.

1
2
3
4
5
  (0,0)

Pro oblast československé diplomacie – specifické a významné složky státní správy – doposud slovník tohoto druhu neexistuje, a zvláště údaje pro komunistické období jsou v běžných encyklopediích až na výjimky nedostupné. Tato kniha tedy zaplňuje existující mezeru a představuje užitečnou příručkou nejenom pro potřeby vlastního ministerstva zahraničních věcí, ale zvláště pro zájemce z řad novinářů, historiků, pedagogů a další širší veřejnosti. Slovník zahrnuje všechny klíčové osobnosti českoslove Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
263 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Slovník českých sociologů

Slovník českých sociologů

1
2
3
4
5
  (0,0)

Česká sociologie měla a má řadu velkých postav, které výrazně zasáhly do teoretického, metodologického i výzkumného směřování oboru a mnohé z nich jeho hranice daleko přesáhly. Osobnosti z řad sociologů se uplatnily v politice, sociální a kulturní sféře i jako veřejně působící intelektuálové, stejně jako další autoři jejichž sociologická relevance byla rozpoznána teprve zpětně. Slovník českých sociologů přináší analyticky pojatá osobní hesla 178 klíčových postav české sociologie od jejích počátk Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
375 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Hněv dítěte

Hněv dítěte

1
2
3
4
5
  (0,0)

Francouzský filozof André Glucksmann se v prvních kapitolách knihy snaží hledat kořeny svého celoživotního vystupování proti totalitarismu i post-totalitarismu všeho druhu sebereflexí vlastního života, v příběhu své rodiny a ve svém dětství a dospívání. Jako židovské dítě narozené za války ve Francii hned zkraje prožil několik momentů, které předurčovaly jeho pozdější intelektuální směřování. Své další filozofické úvahy a politologické analýzy zakládá kromě neustálého zájmu o aktuální dění i na Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
202 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Ztracen v dějinách

Ztracen v dějinách

1
2
3
4
5
  (0,0)

Kniha Ztracen v dějinách je věnována osobnosti dnes již takřka zapomenutého publicisty, esejisty a prozaika Jana M. Kolára (1923–1979), který byl jako politický novinář a kulturní publicista aktivní od roku 1946. První část knihy tvoří dílčí sondy do klíčových témat a problémů autorovy publicistiky a esejistiky z let 1946–1965, zasazené do kontextu širšího kulturně-politického dění v poválečném Československu a posléze v exilu. Jan Kolár se záhy se profiloval jako jeden z nejostřejších kritiků l Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
195 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Člověk a stroj v české kultuře 19. století

Člověk a stroj v české kultuře 19. století

1
2
3
4
5
  (0,0)

Publikace přináší tři desítky příspěvků z 32. ročníku mezioborového sympozia k problematice 19. století, které se každoročně pořádá v Plzni. Badatelé z oboru hospodářských dějin, dějin vědy i výtvarného umění, literární historikové, muzikologové, historikové filmu i fotografie ukazují, jak vypadal svět „mechanického věku" předtím, než ho objevila avantgarda 20. století. V pěti oddílech – Svět strojů, Idea technické vzdělanosti, Technika rozhoduje vše, Fascinace funkčností a Opakovatelnost formy Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
263 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Milníky na cestě

Milníky na cestě

1
2
3
4
5
  (0,0)

Spis egyptského muslimského myslitele a aktivisty (popraven 1966) Milníky na cestě představuje klíčový text soudobého islámského fundamentalismu (islamismu), jímž se inspirují přinejmenším dvě generace náboženských radikálů po celém islámském světě. Překladatel, a rovněž autor zevrubného historického úvodu, český arabista a islamolog Miloš Mendel, nabízí české zainteresované veřejnosti, intelektuálům, novinářům a studentům arabistiky, religionistiky, politologie a dalších společenskovědních obor Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
239 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku

Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku

1
2
3
4
5
  (0,0)

První část knihy tvoří editorova studie pojednávající o historickém vývoji polemiky, kterou islám od svého vzniku vedl s „vlastníky Písma", tj. křesťany a především Židy. V průběhu staletí se tato polemika, kterou započal už Korán, soustředila na tři protichůdné a vzájemně se překrývající teze: Židé i křesťané zfalšovali Bibli, islám abrogoval předchozí monoteistická zjevení a Bible obsahuje předpovědi příchodu Muhammada a islámu. Výklad je založen na rozboru děl dvou předních islámských autorů: Nalezené v sekci Knihy.

Skladem
Vaše cena
297 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Antarktida

Antarktida

1
2
3
4
5
  (0,0)

Kniha je první původní českou monografií o Antarktidě. Je rozdělena do čtyř tematických celků přibližujících čtenáři kontinent. V první části získá čtenář obecnější informace o Antarktidě jako kontinentu, týkající se jeho postavení a významu v měřítku Země, jeho fyzické geografie (reliéfu, systému zalednění, ostrovní části, klimatu), geologického vývoje a živé přírody na pevnině a v moři. Druhý tematický celek je orientován na historii objevů, minulá a současná impakty přítomnosti člověka včetně Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
406 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum

 

Seznam nečastějších vyhledávacích frází

filmy, knihy, hry egmont filmy, knihy, hry

filmy, knihy, hry slovart filmy, knihy, hry

filmy, knihy, hry fragment filmy, knihy, hry

filmy, knihy, hry ikar filmy, knihy, hry

filmy, knihy, hry svojtka filmy, knihy, hry

filmy, knihy, hry grada filmy, knihy, hry

filmy, knihy, hry albatros filmy, knihy, hry

 

Filmy, knihy, hry - Západ v mlze

Západ v mlze

1
2
3
4
5
  (0,0)

Sbírka autorových sloupků z let 2009–2012 doplněná několika delšími eseji se zabývá především krizovou situací v Evropě: krize, chápaná většinou jako finanční či ekonomická, je ve skutečnosti krizí celkovou – autor se nikdy nenadál, že se dočká v ještě ne stařeckém věku takovéhoto soumraku euroamerické civilizace. Krize nepovede samozřejmě k "zániku" Evropy, podobně jako krize a rozpad římského impéria nevedly k zániku Itálie či jejímu vylidnění – náš kontinent z ní ale vyjde jiný, než jak jsme Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
202 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Židé na cestě

Židé na cestě

1
2
3
4
5
  (0,0)

Kniha známého žurnalisty a prozaika Josepha Rotha (1894 - 1939) sleduje ve volně spojených reportážích putování Židů z evropského Východu do západní Evropy, do USA a do Palestiny. Autor, který se sám po většinu svého života pohyboval po evropských velkoměstech, zasvěceně líčí situaci židovského obyvatelstva jak v původní vlasti, tj. v Rusku a ve východních částech bývalé rakousko-uherské monarchie, tak v západních velkoměstech, Vídni, Berlíně a Paříži, zamýšlí se též nad perspektivami židovského Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
171 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum
Filmy, knihy, hry - Život s literaturou

Život s literaturou

1
2
3
4
5
  (0,0)

Vzpomínková kniha předního česko-kanadského lingvisty a literárního teoretika zachycuje události jeho života v kontextu historických událostí 20. století: bezstarostné dětství a prvotřídní vzdělání v době Masarykovy republiky, předčasný konec mládí po německé okupaci rodného kraje v září 1938, postavení Čecha ve válčící Německé říši, věznění v nacistických věznicích, osvobození americkou armádou na jaře 1945, studium na Karlově univerzitě v krátkém období demokracie, zhroucení poválečných ideálů Nalezené v sekci Knihy.

Vaše cena
270 Kč
Hlídat cenu
DO OBCHODU
Librum


> <
Na Vámi zadanou email adresu bude zaslán popis produktu, tak jak je zobrazen na této stránce.
Emailová adresa:

Na Vámi zadanou email adresu bude zaslána notifikace při změne ceny tohoto vozu.
Emailová adresa:

 

 

 

 

NAŠI PARTNEŘI

 

1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Hlídat cenu - Pokud cena produktu klesne pod Vámi definovanou hodnotu budeme Vás informaovat emailem.
Načítám srovnání cen